Türkiye için hava durumu - iyihavadurumu.com

İyihavadurumu.com'dan güncel hava tahminleri

şehirler ve ilçeler için güncel hava tahminleri

Back

Contact us

Help us get even better.

Would you like to be seen on Yr.eu, have suggestions on how to improve the page or report problems you encountered? Do not hesitate to contact us.

Utvalt lokalt företag i

Städexperten Landberg

Mångsidig städfirma i Stockholm

Avrupa’nın bazı büyük şehirleri ve başkentleri için güncel hava durumu

Türkiye'nin illerine göre hava tahminleri:

Türkiye haritası, Türkiye'nin illeri

Gelecekteki hava tahminleri

Hava durumu, radyo, TV, mobil ve hava durumu bizdeki gibi sitelerinde sunulur.

Gelecekteki hava tahminleri

Hava tahmininin sunumu ile ilgili bir sonraki adım ne olacak?

En önemli şey hava tahmininin yanlış yorumlanmamasıdır. Bir hava durumu tahminini okumak veya görmek bu gün tek doğal olandır, ancak gelecekte hava durumunu hissedip tanımanız da mümkün olabilir.

İngiliz BBC, hava tahminlerini bilmek için gelecekteki hava tahminlerinde yeni bir boyut bulmuştur. Basitleştirilmiş, havayı elinizle hissedebilmeniz için üretilmiş özel hoparlörlü bir tabletten oluşan bir makine geliştirdiler. Hoparlör 256 küçük hoparlörden oluşur ve güneşin ısısını, yağmur damlaları veya düşen kar taneleri hissi yaratabilen ultrasonik dalgalar yayar. Aynı zamanda, tablet klasik tarzda hoparlörlerin simüle ettiği hava sembolünü gösterir.

Bu nedenle, sekiz artı derece, bulutlu ve ılımlı rüzgarlar olduğunda nasıl hissettiği konusunda hiçbir şüphe olmamalıdır. Bunun yerine, sabah dışarı çıkmadan önce bütün gün hava durumunu hissedebilirsiniz.


İklim nedir?

İklim, istatistiksel önlemlerle ölçülen havanın uzun vadeli özelliklerinin bir açıklamasıdır. Dolayısıyla iklim, hava gözlemlerinin daha uzun bir süre boyunca toplanması ve analizi yoluyla dolaylı olarak "gözlemlenebilir".

İklim nedir?

İklimi tanımlamak için kullanılan yaygın önlemler ortalamalar, varyanslar, maksimum ve minimum değerler ve belirtilen olayların frekanslarıdır. Tipik bir iklim uzunluğu 30 yıldır, ancak jeolojik verilerin yardımıyla iklim bundan daha uzun süre analiz edilebilir.

İklim, ortalama farklı hava koşulları tarafından belirlendiğinden, varyasyonlar yumuşatılır ve daha uzun vadeli ve kalıcı özellikler kalır. Başka bir deyişle, söz konusu alanın hava durumunu karakterize eden tüm özellikler ortalamaya dahil edilir. Bu nedenle iklim, hava durumu kadar hızlı değişmez ve bu anlamda iklim, hava durumundan daha öngörülebilirdir.

Uzun dizi hava verilerini kullanarak, iklimin zaman içinde nasıl değiştiğini görmekle kalmaz, aynı zamanda iklimin gelecekte nasıl görüneceğini tahmin etmeye yardımcı olan trendleri de görebilirsiniz. Bu bilgi toplumun gelişimini planlamak için çok önemlidir.

Avrupa ve Dünyadan bazı merkezlere ait güncel hava tahminleri

×
Home Cooperate Contact us