iyihavadurumu.com

Saatlik güncel hava tahminleri
Şehirler ve ilçeler için güncel hava tahminleri

Saatlik ve güncel hava tahminleri
Şehirler ve ilçeler için güncel hava tahminleri

Search
Türkiye’nin hava durumu sitesi.Türkiye’nin güncel hava durumu sitesi.

İklim nedir?

İklimi tanımlamak için kullanılan yaygın önlemler ortalamalar, varyanslar, maksimum ve minimum değerler ve belirtilen olayların frekanslarıdır. Tipik bir iklim uzunluğu 30 yıldır, ancak jeolojik verilerin yardımıyla iklim bundan daha uzun süre analiz edilebilir.

İklim nedir?

İklim, ortalama farklı hava koşulları tarafından belirlendiğinden, varyasyonlar yumuşatılır ve daha uzun vadeli ve kalıcı özellikler kalır. Başka bir deyişle, söz konusu alanın hava durumunu karakterize eden tüm özellikler ortalamaya dahil edilir. Bu nedenle iklim, hava durumu kadar hızlı değişmez ve bu anlamda iklim, hava durumundan daha öngörülebilirdir.

Uzun dizi hava verilerini kullanarak, iklimin zaman içinde nasıl değiştiğini görmekle kalmaz, aynı zamanda iklimin gelecekte nasıl görüneceğini tahmin etmeye yardımcı olan trendleri de görebilirsiniz. Bu bilgi toplumun gelişimini planlamak için çok önemlidir.

Kaydedilen en düşük ve en yüksek değerler

Türkiye'de kaydedilen en düşük ve en yüksek değerler

Türkiye'de kaydedilen en yüksek sıcaklık 27 Ağustos 1961'de ölçüldü. Peki nerede ölçüldüğü ve kaç derece olduğunu merak ediyor musunuz?

Bu sorunun cevabını ve daha fazla bilgi için tıklayıniz.

Bazı il ve ilçelerimiz için saatlik ve ayrıntılı hava durumu raporları

×
Havadurumu Hakkımızda İklim nedir? Gelecekteki hava tahminleri Güvenlik Politikası İletişim